Latvijas Sporta veterānu - senioru savienība

80004

2017. gada LSVS 54. Sporta spēles
26.07.2017


LSVS 54. Sporta spēles sākās š.g.  4. februārī un tagad ar finālsacensībām tās noslēdzam. Pavisam sporta veterāni sacentās  23 sporta veidos 10 dažādās Latvijas pilsētās un novados. Sacensības organizēja LSVS valde, tās direktorāts,   sadarbībā ar attiecīgo teritoriju pašvaldībām un sporta organizācijām.

LSVS 54. Sporta spēlēs piedalījās 73 komandas, kuras pārstāvēja 7 pilsētas,  56 novadu komandas un 10 sporta klubus. Sacensības tika rīkotas Iecavā, Priekuļos, Rīgā, Valmierā, Bauskā, Madonā, Baložos, Ķekavā, Jūrmalā, Jelgavā. Visaktīvāk pilsētu grupā tika pārstāvēta  Rīgas komanda, novadu grupā - Bauska, bet klubu grupā – Rīgas Sporta veterānu klubs. 

Pavisam sporta spēļu finālsacensībās  piedalījās  3620 sportisti. Mūsu sacensībās ir piedalījušies 16 tautību pārstāvji.

Visplašāk no individuālajiem sporta veidiem tika pārstāvēta vieglatlētika, novuss, orientēšanās sports, distanču slēpošana.  Sporta spēlēs visiecienītākais bija volejbols, pludmales volejbols, telpu futbols un basketbols.

Šajā gadā 39 sportisti devās uz tālākajām sacensībām ārvalstīs - Jaunzēlandē, lai piedalītos Pasaules meistaru - sporta veterānu sporta spēlēs  vieglatlētikā, airēšanā, orientēšanās sportā, volejbolā un pludmales volejbolā. Pavisam mājās tika atvestas 52 medaļas.

Nākošajā gadā mēs Jūs aicinām uz LSVS 55. Sporta spēlēm, kuras veltītas Latvijas simtgadei un to finālsacensības notiks 21. un 22. jūnijā Jelgavā, Bauskā,  Ķekavā, Baložos, Salaspilī un 24. jūnijā Koknesē. Šajās spēlēs piedalīsies arī sporta veterāni latvieši no visas pasaules.

Aktīvākās 54. sporta spēļu komandas:

Bauskas novads  daudzkārtējs Latvijas Sporta veterānu savienības uzvarētājs novadu vērtējumā tika pārstāvēts ar apmēram 50 sportistiem – 3 futbola komandām, rokasbumbistiem un vieglatlētiem. Bauskas himna :

“Starp trijām upēm un debesīm,

Mēs katru tavu dienu dzīvosim,

 Kaut ceļu ir daudz, kas jau bērnībā tālumā sauca,

Manas mājas ir un paliks Bauska”.

Daugavpils pilsētas veterāni ir aktīvi šaušanā, orientēšanās, vieglatlētikā. Labi izvērsta sadarbība ar kaimiņu valstīm.

Daugavpils novads pēdējos gados ir ļoti aktīvs veterānu sportā. Volejbolistes ir pirmā Latvijas volejbola veterānu čempionāta uzvarētājas. Iecienītākie sporta veidi ir vieglatlētika un volejbols.

Gulbene šogad startē vieglatlētikā, volejbolā. Aktīvākie novada pagasti ir Tirza, Druviena, Stāmeriena. Iecienīts ir skrējiens „Gulbenes apļi”. 

Jelgavu pārstāv vieglatlēti, futbolisti un volejbolisti. Jelgavnieku rindās ir daudzkārtējie šo sacensību uzvarētāji Ilgonis Miķelsons, Leontijs Zubovičs, Aivars Mirks, Laimonis Kūliņš. Aktīvi Jelgavas veterāni piedalās skriešanas seriālos, futbola un volejbola sacensībās. 

Ķeguma novads ar labiem panākumiem startēja svarcelšanā, vieglatlētikā, dambretē. Ķeguma novadā aktīvākais ir Rembates pagasts.

Liepājas Senioru klubs klubu vērtējumā 2016. gadā ieguva 1. vietu, apsteidzot Rīgas veterānus. Klubs lepojas ar saviem izcilajiem sportistiem: Mariju Multani – Eiropas un Pasaules veterānu čempionātu medaļnieci, soļotāju  Ivaru Lapiņu ar labiem sasniegumiem vieglatlētikā telpās, Vilni Solovjovu – labu barjerskrējēju un tāllēcēju.

Līvāni ir atslēga Latgales vārtos. Šajā gadā Līvāniem ir lielākā delegācija – 47 dalībnieki, kuri startē vieglatlētikā, futbolā, volejbolā. Senākajai dalībniecei ir 79 gadi, jaunākajam – 5 gadi. Komandā ir 7 sievietes, viens Saeimas deputāts, divi pašvaldības deputāti, pieci Jāņi. Komanda noskaņota cīnīties par augstām vietām uz goda pjedestāla.

Madona, protams, ir Latvijas slēpošanas Meka. Madonā norisinājās Pasaules medību biatlons. Novadā sportiskākais ir Aronas pagasts, no tā sevišķi redzama ir Zinaīda Rācenāja – sporto slēpošanā, vieglatlētikā, vēl Dace Saulīte - piedalās orientēšanās un soļošanā.

Rīga kā vienmēr nāk ar plašu delegāciju – šogad Valkā ar apmēram 60 dalībniekiem. Visvecākais dalībnieks Imants Pūliņš  jau 90 gadi un joprojām aktīvi sportā. Tāpat Pasaules un Eiropas čempione Nadežda Kavtaskina, 80 gadi un ir ierindā. Rīgas karogu nes Ilmārs Saulgriezis, aktīvs soļošanas entuziasts, piedalījies daudzās sacensībās, arī ārpus Latvijas.

Valmieras komanda šā gada Sporta spēlēs ir guvusi labus rezultātus vieglatlētikā, volejbolā. Veiksmīgi startējuši ir riteņbraucēji un peldētāji. Veterānu kustību jau vairākus gadus vada Valmieras Volejbola klubs ar ilggadējām spēlētājām Ievu Stiģi, Maiju Poli, Velgu Martinsoni.

Viļānu novads  ļoti labi parādīja sevi iepriekšējās spēlēs, jo savā grupā izcīnīja 1. vietu. Novads   lepojas ar saviem atlētiem svarbumbu celšanā, dartos un vieglatlētikā.

Sveicam mūsu sacensību viesus no Igaunijas un Lietuvas. Ceram viņus redzēt arī nākošajās senioru sporta spēlēs.

Valka šogad mūs viesmīlīgi uzņēms  savās mājās. Valkā ir iecienīts neiespējamais skrējiens. Skrējēju klubs „Optimists” rīko skrējienu seriālus.

SACENSĪBU KAROGU  uzvilka  LSVS 53. Sporta spēļu uzvarētāju komandu - Rīgas, Bauskas, Daugavpils novada, Viļānu novada, Liepājas senioru sporta kluba sportisti:

Jeļena Tarasova no Viļānu novada  vairākkārtēja Pasaules, Eiropas un Latvijas godalgoto vietu ieguvēja vieglatlētikā. Viņa ir Sporta skolas trenere un viņas audzēkņi arī uzrāda augstvērtīgus rezultātus Eiropas un Latvijas līmeņa sacensībās vieglatlētikā.

Jānis Buks pārstāv Bauskas novadu un ir Starptautisko sacensību un Latvijas sporta veterānu sporta spēļu uzvarētājs vieglatlētikā, klasiskajā un pludmales volejbolā. Viņa devīze: “Kamēr kustos - tikmēr dzīvoju”.

Imants Aizkalns ir viens no Liepājas senioru sporta kluba dibinātājiem. Ar savu lielo entuziasmu ir veicinājis veterānu kustības attīstību Liepājā, sadarbību ar Lietuvas sporta veterāniem. Ir LSVS sporta spēļu vairākkārtējs uzvarētājs vieglatlētikā.

Romualds Saušs savos 84 gados ir Baltijas valstu veterānu čempions, Daugavpils novada sporta laureāts. Viņš ir veicinājis novada sadarbību ar Baltkrievijas sportistiem.

Ināra Lūse no Rīgas ir vairākkārtēja Pasaules un Eiropas godalgoto vietu ieguvēja.
      Atpakaļ