top of page

Patīkamā gaisotnē aizvadīts LSVS apbalvošanas pasākums

kopbilde_lsvs_2023.jpg

     Tradicionāli gada beigās Latvijas sporta veterānu - senioru savienība apbalvo labākos sporta veterānus par ilggadīgu ieguldījumu veterānu sporta attīstībā un tā popularizēšanā, par ieguldījumu, startējot pasaules un Eiropas čempionātos - Master turnīros. Šajā gadā vairāk kā simts reižu mūsu sporta veterāni ir stāvējuši uz goda pjedestāliem starptautiskajās sporta arēnās. Ar to mēs pamatoti lepojamies!

     Šis - 2023. gads - mums ir bijis īpašs ar to, ka Latvijas sporta veterānu - senioru savienība organizēja 60. pašvaldību sporta spēles 27 sporta veidos, kopumā sarīkojot 31 sacensību. 60. sporta spēlēs piedalījās 402 sporta komandas.

     3300 sporta veterāni cīnījās par uzvaru savās vecuma grupās, no tiem 1022 bija sievietes. Spēļu finālsacensības notika Valmierā Jāņa Daliņa stadionā un vairākās sporta zālēs. Tajās piedalījās 1054 sportisti.

     Sešdesmitajās sporta spēlēs kopvērtējumā piedalījās 33 Latvijas pašvaldību sportisti. Jāatzīmē, ka mūsu sacensībās startēja arī sporta veterāni no Igaunijas un Lietuvas. 

LSVS 60. pašvaldību sporta spēles patiesi izvērtās par nozīmīgu mūsu valsts sporta notikumu. Varu izteikt tikai nožēlu, ka  par sportu atbildīgās valsts amatpersonas neredzējām stadionos un sporta zālēs, kā arī par mūsu sasniegumiem masu mēdiji neizrādīja pietiekamu interesi.

     Vēlos izteikt lielu pateicību par atbalstu sporta spēļu organizēšanā un norisē gan Latvijas pašvaldību savienībai, gan visām pašvaldībām, kas aktīvi iesaistījās.

Tā kā mēs redzam skaisto skaitli 60, vēlos mazliet ieskatīties mūsu biedrības vēsturē un pieminēt nozīmīgākos notikumus no tās.

     1961. gada martā, Aizputē, sporta veterānu 1. konferencē nodibina rajona padomi 7 cilvēku sastāvā (priekšsēdētajs Andris Zankovskis). Tajā tiek pieņemts aicinājums republikas sporta organizācijām organizēt sacensības veterāniem.

     1963. gada septembrī, Saldū, tika sarīkota 1. Saldus kausa izcīņa sešos sporta veidos ar apkārtējo rajonu komandu līdzdalību, kā arī Rīgā, “Daugavas” stadionā, tika sarīkotas Rīgas pilsētas veterānu sacensības vieglatlētikā.

1977. gadā veselības spartakiādes tika pārdēvētas par veterānu spartakiādēm.

     1982. gada decembrī, pēc Latvijas PSR fiziskās kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Daumanta Znatnaja iniciatīvas, Rīgā notika republikas sporta veterānu padomes dibināšanas konference. Šajā konferencē tika izvēlēta sabiedrisko veterānu padome - 17 cilvēku sastāvā. Par padomes priekšsēdētāju ievēlēja PSRS nopelniem bagāto treneri Pēteri Strodu.

     1984. gada augustā, Madlienā, notika 1. veterānu spartakiāde piecos sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā, šaušanā, šahā un basketbola soda metienos.

1994. gada septembrī, Rīgas sporta manēžā, veterānu padomes 4. konferencē padomi pārdēvēja par Latvijas sporta veterānu savienību (turpmāk - LSVS). Par prezidentu ievēlēja Kārli Greiškalnu, un Veterānu spartakiādes pārdēvēja par Sporta spēlēm.

     1996. gada novembrī, Valmierā, 6. konferencē par LSVS prezidentu ievēlēja šīs organizācijas faktisko dibinātāju Daumantu Znatnaju. Viņš vadīja un organizēja Latvijas simtgades jubilejas 55. Sporta spēles Jelgavā, kurās sportisti piedalījās 23 sporta veidos.

     1998. gada jūnijā, Priekuļos, 35. Sporta spēlēs piedalījās 600 sporta veterānu. Tās bija vienīgās sporta spēles, kuras ar savu uzrunu pagodināja valsts prezidents! Paldies Guntim Ulmanim par to.

     Kopš 2019.gada Latvijas Sporta Veterānu – Senioru savienību vada tās prezidents Dr. Ivans Klementjevs kopā ar LSVS valdi, turpinot iesākto darbu un saglabājot tradīcijas.

     Vēlu Jums visiem izturību, labu veselību un veiksmīgus startus 61. sporta spēlēs, kuru nolikums jau publicēts mūsu mājas lapā!

    SKATĀMIES AR OPTIMISMU NĀKOTNĒ!

LSVS prezidents,

Dr. Ivans Klementjevs

ban_s_3129.jpg
ban_s_2866.jpg
Без названия.png
ban_s_2532.jpg
ban_s_3008.jpg
ban_s_3013.jpg
bottom of page