top of page

Jelgavas airētājiem Latvijas veterānu sacensībās labi panākumi

Četrdesmit seši cienījama vecuma smaiļotāji un kanoe airētāji no Daugavpils, Ventspils, Liepājas, Rīgas, kā arī Jelgavas sestdien Lielupē pie Pasta salas sacentās 200 metru un divu kilometru airējumos.

No jelgavniekiem izcili startēja smaiļotājs Jānis Āboliņš, kurš savā vecuma grupā uzvarēja gan 200 metros, gan divos kilometros. Uzvarētāji savā vecuma grupā 200 metros bija smaiļotāja Žanete Andersone, kanoisti Jurijs Seļezņovs un Gints Pele, kā arī smaiļotājs Mārtiņš Upītis. Jelgavas kluba “KC” pārstāvis kanoists Ritvars Veilands – uzvarēja divos kilometros.

Divnieki sacentās tikai sprintā – 200 metros. Smailīšu divniekos labākās savā vecuma grupā bija Ilze Bome, kas startēja kopā ar liepājnieci Ildzi Blumbahu, Jeļena Kovaļonoka un Aina Zesere, Žanete Andersone un Dina Saliniece – Šerela, kā arī vīri Rodžers Matvejevs un Andrejs Šimko. Savukārt kanoistiem uzvarētāji šajā distancē bija Ritvars Veilands un Jānis Seļeckis, kā arī Jurijs Seļezņovs, kas startēja kopā ar rīdzinieku Aleksandru Višņevski. Jauktajos divniekos ātrākie bija Žanete Andersone un Rodžers Matvejevs.

Sacensībās veiksmīgi startēja arī agrākā Eiropas čempionāta medaļniece un trenere Ruta Šauberga. Starp jelgavniekiem – uzvarētājiem bija vairāki viņas audzēkņi. Sacensību noslēgumā Olimpiskais čempions un Latvijas Veterānu sporta dzīves vadītājs Ivans Klementjevs aicināja veselīgajā airēšanas sportā iesaistīties vairāk veterānu, lai nākamajā Latvijas čempionātā dalībnieku skaits sasniegtu simtu.

Sacensības rīkoja airēšanas klubs “KC” galvenās tiesneses Maijas Actiņas vadībā. Tās notika Latvijas pašvaldību un sporta veterānu savienības 58. sporta spēļu ietvaros.

Foto: Jeļena Kovaļonoka, Gaitis Grūtups


Veterānu čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā_rezultāti_26_06_2021
.docx
Download DOCX • 28KB


76 views
bottom of page