top of page

Aizrautības uzticamākie kalpi

  Viscienījamākais bija daugavpilietis Romāns Saušs, kas uz LSVS pašvaldību 60. sporta spēļu finālsacensībām distanču slēpošanā Cēsu Olimpiskā centra trasēs Priekuļos ieradās gandrīz tieši no savas 90 gadu jubilejas un kilometru klasiskajā stilā spēja veikt ātrāk par 7 minūtēm! Dāmu konkurencē šis gods pienācās vienmēr jaunajai, agrāk pazīstamajai vidējo distanču skrējējai Baibai Lejiņai no Rīgas. Īsteno distančnieku godu visaugstāk pārstāvēja olimpietis Juris Ģērmanis (Gulbene), kurš Soltleiksitijas spēlēs pirmais no latviešiem distanču slēpošanā spēja iekļūt labāko piecdesmitniekā. Pirmo reizi veterānu sacensībās piedalījās divkārtējais septiņdesmito gadu pasaules junioru čempions biatlonā Jānis Čaurs (Rīga), savās vecuma grupās veiksmīgāki bija šolaiku pasaules čempioni biatlonā, tiesa, veterāniem - talsinieki Gatis Neimanis un Aigars Lūsis. Klāt bija pasaules čempions ultratriatlonā Anatolijs Ļevša no Daugavpils, pasaules čempions motokrosā, cēsnieks Kaspars Stupelis un vēl vairāk nekā 110 dalībnieku, kurus visus vieno mūža aizrautība – distanču slēpošana.

Ātrākie savās vecuma grupās bija tie, kas šai aizrautībai kalpo viscītīgāk, jo ar tituliem uzvarēt nevar un neviens to Priekuļos darīt arī netaisījās.

DCA_0479(1).JPG

Distanču slēpošanā Priekuļos 2023.gada 29.janvārī

   Desmit vīru 70+ konkurencē kārtējo reizi savu uzticību distanču slēpošanai ar vislielāko ātrumu klasiskajā solī apliecināja Andris Dainis no Valkas, 60+ (5 dalībnieki) brīvajā stilā – gulbenietis Antis Zunda.

   55+ dubultuzvaru guva smiltenietes, dvīņu māsas – Žanete Leimane un Elita Zālīte. 50+ kungiem (14 dalībnieki) pirmais finišēja Mareks Birkentāls no Valmieras, savukārt dāmām - viņa novadniece Dace Gaigala, kas tikai par 1,3 sekundēm pārspēja Mareka laulāto draudzeni Raivitu. 45+ visaugstāk Gulbenes Anču ģimenes karogu otrreiz pēc tēva Jāņa (80+) cēla Dace, 40+ - viņas novadniece Līga Berkolde. 40+ talsiniekam Jurim Damškalnam 10 km distancē vissīvākie sāncenši bija brāļi Bodnieki - Valdis no Rīgas un madonietis Valērijs, bet cēsnieks Kaspars Stupelis pat pēc dienas dramatiskākā kritiena (sk. foto) spēja izcīnīt piekto vietu. Savukārt 10 jaunveterānu (35+) cīkstiņā uzvarēja cēsnieks Mārtiņš Daļeckis.

   Jauktajā stafetē, kurā komandas kopējam vecumam bija jābūt vismaz 190 gadiem, jau ar pirmajiem metriem pārējiem maz cerību atstāja gulbenieši Jānis Ģērmanis, Sandra Volodina, Dace Anča un Juris Ģērmanis. Otrajā vietā centās noturēties Valmiera (Mareks Birkentāls, Inese Kokoreviča, Dace Gaigala, Guntars Ceplītis), lai gan pēc trešā posma šo pozīciju ieņēma Smiltene (Zigmārs Zučiks, Elita Zālīte, Žanete Leimane, Guntis Zīvers). Bet tad ceturtajā etapā devās daugavpilietis Aleksandrs Zilis, kurš pašā finišā ar 5 sekundes desmitdaļu pārsvaru Smiltenei atņēma bronzas medaļas, kuras kopā ar Aleksandru nopelnīja arī Viktors Ļeščovs, Olga Perevalova un Ļubova Pavļukova.

   Komandu vērtējumā distanču slēpošanā uzvarēja Gulbenes novads (120 p.), 2. Valmieras novads (115), 3. Madonas novads (111), 4. Daugavpils (108), 5. Cēsu novads (101), 6. Rīga (99).

   “Šogad distanču slēpošanā ievērojami aktīvāki kļuvuši Valmieras, Smiltenes un Ķekavas novadi,” rezumēja LSVS valdes loceklis Māris Kalve. “Bet… Nez kur pazudusi Ogre un Aizkraukle ar savām izcilajām slēpošanas tradīcijām Pļaviņās, šogad nebija Tukuma, kuru iepriekš pārstāvēja Engure, nebija Jēkabpils, Krāslava. Brīnos, ka savu komandu nevar izveidot Sigulda, kur Laurenčos kopš decembra sākuma var slēpot bez pārtraukuma. Mums ir acīmredzamas iespējas vērsties plašumā. Paldies visām pašvaldībām, kas atbalsta veterānu sportu, šoreiz jo īpaši -Cēsu novadam, kas aktīvi piedalījās arī šo sacensību rīkošanā.”

   Bet ziema turpinās, un mūsu aizrautība nerimst.

Dainis Caune

bottom of page